Awizacja dostaw

Magazyny wykorzystywane są przez producentów, importerów, eksporterów, hurtowników, firmy transportowe, służby celne itp. Są to zazwyczaj duże, proste budynki w przemysłowych obszarach miast i miasteczek. Często mają doki załadunkowe do załadunku i rozładunku towarów z ciężarówek. Czasami magazyny są zaprojektowane do załadunku i rozładunku towarów bezpośrednio z kolei, lotnisk lub portów morskich. Często mają dźwigi i wózki widłowe do przemieszczania towarów, które są zwykle umieszczane na paletach zgodnych z normą ISO ładowanych do regałów paletowych. Przechowywane towary mogą obejmować dowolne surowce, materiały opakowaniowe, części zamienne, komponenty lub wyroby gotowe związane z rolnictwem, produkcją lub handlem.

Na platformie sekcja awizacja dostaw umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone. Dostępnych jest wiele programów, które pomagają firmom zarządzać magazynami i zapasami. Rozwiązania te można wykorzystać do poprawy wydajności i dokładności w magazynie.

AWIZACJA DOSTAW

W programie Studio Magazyn WMS.net dostępna jest funkcjonalność umożliwiająca awizację dostaw do magazynu wraz z ewidencją rezerwacji ramp w magazynie powiązanych z transportem (dostawy i wysyłki) oraz tworzenie harmonogramów dla magazynu i rampy załadunkowej.

Sekcja awizacja transportu umożliwia nam dopisanie nowego awizo oraz zawiera rejestry awiza w buforze i awiza zatwierdzone. Aby dopisać nowe awizo należy wybrać pozycję menu DOPISZ NOWE AWIZO.

Pojawi się okno dopisania awiza. W oknie dopisania należy uzupełnić następujące dane:

  • magazyn – należy wybrać ze skorowidza magazyn,
  • kontrahent – należy wskazać nazwę kontrahenta z listy rozwijanej,
  • awizo – należy wybrać numer awizo ZPZ w przypadku dostawy lub ZWZ w przypadku wysyłki,
  • rampa – należy wskazać rampę, której dotyczy wpisanie dostawy lub wysyłki,
  • godzina – należy podać godzinę dostawy/wysyłki
  • rodzaj Operacji – należy wskazać ze skorowidza rodzaj Operacji: wysyłka lub dostawa
  • ilość palet deklarowanych – należy podać ilość palet zadeklarowanych przez odbiorcę/dostawcę,
  • ilość palet potwierdzonych – podaj liczbę palet, które zostały rzeczywiście przyjęte lub wydane,
  • nr rejestracyjny pojazdu – należy wpisać nr rejestracyjny pojazdu dostarczającego lub odbierającego towar
  • kierowca – należy wpisać dane kierowcy,
  • uwagi – możemy podać wszelkie uwagi dotyczące wysyłki/dostawy.

ZAPISZZAPISZANULUJpowoduje opuszczenie okno bez zapisu danych.

Transport do magazynu

Sekcja Transport dla magazynu pozwala nam na bezpośrednie dopisanie transportu do wybranego magazynu, wybranej rampy i wybranej godzinie.

Aby dopisać nową pozycję należy w pierwszej kolejności wybrać magazyn. Po wybraniu magazynu na pulpicie pojawi się tabela czasu pracy przedstawiająca poszczególne godziny z podziałem na dostępne w wybranym magazynie rampy. Widzisz dopisane już awiza dostaw i wysyłek. Aby dopisać nowe awizo dostawy/wysyłki należy kliknąć w odpowiednie miejsce, które będzie określało godzinę i wybraną rampę a następnie uruchomić przycisk DOPISZ lub poprzez podwójne kliknięcie myszką na wybranym polu. Na pulpicie pojawi się formatka dopisania, w którym należy uzupełnić pozostałe dane dotyczące dostawy/wysyłki.

W oknie masz już częściowo uzupełnione dane, takie jak: dzień, magazyn, rampa oraz godzina.

W oknie dopisania należy uzupełnić pozostałe dane o kontrahencie, awizie, rodzaju Operacji, ilości palet deklarowanych, ilości palet potwierdzonych, numerze rejestracyjnym pojazdu, kierowcy oraz istnieje możliwość wpisania dowolnych uwag.

Awiza wg klientów

Lista klientów pojawiających się na liście budowana jest dynamicznie i uzależniona jest od ilości aktywnych dostawców. A także dopisanych dla nich awizo transportu w systemie. Lista zawiera klientów, dla których wprowadziłeś dokumenty awizacji transportu.

Po kliknięciu myszką na wybraną nazwę klienta na pulpicie zostanie wyświetlone zestawienie dokumentów awiz transportu dla wybranego klienta. We wszystkich tych zestawieniach istnieje możliwość: dopisania nowego dokumentu awiza transportu oraz podgląd wprowadzonych już danych.